Wycofanie druków zgłoszeń dwupodpisowych dotyczących zdarzeń zwierzęcych 31.12.2020

Wycofanie druków zgłoszeń dwupodpisowych dotyczących zdarzeń zwierzęcych

31.12.2020

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjęła decyzję dotycząca wycofania z dniem 01.01.2021 r. druków zgłoszeń dwupodpisowych (tj. zgłoszenie przemieszczenia zwierzęcia podpisanego jednocześnie przez zbywającego i nabywającego).

Tym samym ARiMR wprowadza zmiany w składaniu papierowych formularzy zgłoszeń zwierzęcych.

Zgłoszenia przemieszczeń zwierząt gospodarskich oznakowanych należy dokonywać na formularzach jednopodpisowych. W przypadku posiadania druków dwupodpisowych (na których jest możliwość złożenia podpisu zarówno przez nabywającego, jak i przez zbywającego) należy pamiętać, aby taki druk był podpisany tylko przez jednego z posiadaczy.

Obowiązujące formularze dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt znajdują się na stronie internetowej Agencji w zakładce: „Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt":
https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat/formularze-dotyczace-identyfikacji-i-rejestracji-zwierzat-gospodarskich.html.

W związku z powyższym zachęcamy posiadaczy zwierząt do korzystania z Portalu IRZplus, więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej
https://www.arimr.gov.pl/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat.html, lub w biurach powiatowych ARiMR.

metryczka


Wytworzył: Aleksandra Oberda (31 grudnia 2020)
Opublikował: Wojciech Zalewski (31 grudnia 2020, 17:54:55)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 92